Göz Çevresi İçin Öneriler

Göz çevresi için öneriler

Rahatlatıcı, nemlendirici ve şişlik giderici göz çevresi bakım kremlerini günlük ve düzenli olarak kullanmalısınız.

Günlük göz bakımı ürünlerinin içeriği çok önemlidir, göz yapısına uygun (göz içerisine kaçsa dahi gözü rahatsız etmeyen, ph 7,4), göz çevresindeki aşırı hassas cilt yapısı için özel olarak tasarlanmış ürünleri tercih etmenizi öneririz. Alerji riskini minimize etmiş, parfüm ve paraben içermeyen ürünler öncelikli tercih olmalıdır.

Bazı kremler oftalmolojik olarak test edilmiştir, hassas gözler ve lens kullananlar için uygundur.

 

 

Göz makyajınızda kullandığınız ürünlerin de içeriklerine dikkat etmenizi öneriyoruz; alerji testleri yapılmış ve koruyucu içermeyen ürünleri tercih etmelisiniz. Yatmadan önce makyajınızı tam olarak çıkarttığınızdan emin olmalısınız. Göz maskeleri artık çok sıklıkla tercih ediliyor, sıcak/soğuk kompres uygulamaları ile inflamasyon, şişlik ve ağrı gibi şikayetlerin giderilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Uyku düzeniniz çok önemli! Yaşlanmayı yavaşlatmak ve göz çevresindeki halka ve morlukları en aza indirgemek için, yatağınızda daha çok zaman geçirmenizi öneriyoruz.

Cilt sağlığının devamlılığı için de su tüketimini ihmal etmemek gerekiyor.

Hijyen gözlerimiz için çok kritiktir, gözlerinize dokunmadan ve ovuşturmadan önce her zaman ellerinizi yıkamalısınız.

Bilgisayar, telefon gibi manyetik alan yayan aygıtlardan mümkün olduğunca uzak durmanızı öneriyoruz.

Göz kuruluğuna sebep olan bu aletler, daha yorgun bir görünüme sahip olmanızı da tetikleyebilir.

Gözlerinizi kısmanıza sebep olan göz kusurunuz varsa doktorunuzun verdiği gözlük veya lens kullanılarak da süreci yavaşlatabilirsiniz.

Hava koşulları da kırışıklıkları tetikleyen önemli sebepler arasında gösteriliyor. Bu sebeple güneş ışığına maruz kalmamak adına dışarı çıkıldığında mutlaka gözlük takılması öneriliyor. Güneşe çıplak gözle maruz kalmak göz etrafındaki kasları kısarak kullanmamıza yani kırışıklıklara sebep olur.

Göz yorgunluğuyla mücadele etmek için gözlerinize masaj yapmak, göz çevresini gençleştirmeye ve onlara çok daha sağlıklı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olacaktır. Bu kan dolaşımını canlandırmak, gözlerinizi ve cildinizi güçlendirmek ve böylece gözlerinize canlılık ve ifade kazandırmak için bir tekniktir.

 

Hasta olup olmadığınızı ancak bir göz doktoru belirleyebilir. Yukarıdaki belirtilerden biri mevcut ise teşhis ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.

 
gozuneiyibak_eyes